piątek, 25 maja 2012

Test - zmniejszenie obrażeń na wrogu

We wrześniu 2011 opisałem 11 sposobów na redukcję obrażeń. To był okres "papieru i ołówka", gdy można było tylko teoretyzować, a o dostępie do bety Diablo 3 większość graczy jedynie marzyła.Zastanawiałem się wówczas, czy poszczególne efekty redukcji obrażeń (zadawanych przez wroga) będą się dodawać? Z nieba spadł mi gracz Roisen, który sprawdził to, używając dwóch źródeł tego bonusu - Przełamującej Fali: Wstrząs i Determinacji.

Doświadczenie polegało na sprawdzeniu, ile wynoszą obrażenia zadawane mnichowi przez Króla Szkieletów:


 • A - Bez atakowania króla przed tym, jak on zaatakował mnicha
 • B - Zaatakowania króla tylko za pomocą Wstrząsu (20% redukcji)
 • C - Zaatakowania króla za pomocą Wstrząsu (20% redukcji) i Deteterminacji (25% redukcji)

Test przeprowadzono bez użycia tarczy. Roisen w teście sprawdzał i odnotował tylko 3 uderzenia specjalnego ataku króla.

Wyniki testu A:
4049, 4020, 3973, 4300, 4223, 4063, 4436, 4402 = średnio 4183,25

Wyniki testu B:
2784, 3092, 3384, 2567, 2693, 3250, 2450, 3294, 3087 = średnio 2955,66

Wyniki testu C:
2122, 2403, 2128, 1911, 1801, 2300, 2142, 2442 = średnio 2156,13

Z testów wynika, że oba bonusy dodają się. To dobra wiadomość dla mnichów.

7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście dobra wiadomość :) Od wczoraj wpadłem na pomysł, jakby można odnosić jeszcze mniej obrażeń. I tak sobie pomyślałem o zdolności unikania ataków.

  Generalnie jak przetestowałem różne przedmioty dające %szansy na zadanie krytycznych obrażeń (razem obecnie mam 13,5%), a dmg od krytycznego ataku około 240%, to % uniku mam zaledwie 51% (z mantrą uniku). Bez - około 42%. Czy jest tu jakieś ograniczenie? Myślę, że unikanie ataku to również droga do sukcesu niczym niwelowanie otrzymywanego dmg.

  Również testowałem 2 zdolności pasywne. Mianowicie droga strażnika, która dodaje 15% uniku podczas używania 2 broni (czy dodaje 15% nie jestem pewny, ale trochę pomaga). Druga pasywka, bardziej paradoksalna jak dla mnie, to szósty zmysł, który teoretycznie daje 30% z szansy krytycznego ataku do uniku... ale skoro ja chwilowo mam 13,5% szansy na unik, to gdzie tu mowa o wyższym % uniku?

  Dodam, że są jeszcze umiejętności, jak śmiałe uderzenie - oślepiająca szybkość oraz uderzenie cyklonu - ściana wiatru, które dają 20% szansy na 3 sekundowy unik po użyciu. Ale nie daje to za wiele

  Jestem bardzo ciekaw, może kogoś z Was ten temat zainteresuje i sam będzie chciał pokombinować.

  Pozdrawiam,
  Logan

  OdpowiedzUsuń
 2. z unikaniem ataków problem polega na tym, że w wersji finalnej gry unik nie dotyczy naziemnych (ground) ataków obszarowych - a te ataki masowo stosują championi i elitarne potworki (jeziorka lawy, trucizny, laserki). od poziomu hell walka z takimi potworkami zaczyna być trudna ;) na poziomie inferno doprowadza ludzi do rozpaczy :) problem jest poważny i wypłynie na oficjalne fora. a tu więcej info w tym temacie:

  http://www.diablofans.com/topic/44212-dodge-not-working-as-intended/

  OdpowiedzUsuń
 3. Te "laserki" biją strasznie :) Trafi się zniewolenie i trup w mgnieniu oka . Dlatego nie używam buildów z unikami , chodzi mi bardziej o to aby przeżyć odpowiednio długo . Biegam aktualnie na inferno z ziomkiem grającym DH z dużym (35k) dpsem i radzimy sobie dobrze . Niestety , mnich przy niektórych elitach nie ma nic do powiedzenia - jesteśmy
  "na strzał" , a tak chyba nie powinno być .
  ncd

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej! Co powiesz o takim buildzie?
  http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5149622477#1
  Oglądałem streama tego mnicha i gość jest w stanie stać w poisonach i tankować elite packi, oczywiście na inferno. Wychodzi więc na to, że stackowanie resów to jedyny słuszny build?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Styl gry to jedno, a sprzęt, szczęście w grze lub ilość złota to drugie. Jeśli się sprawdza w grze to dlaczego nie? :)

   Usuń
  2. ponieważ unik w najcięższych walkach nie działa - na odpornościach, redukcji obrażeń ze zbroi trzeba się skupić. najlepszą odpowiedzią na pytanie jak żyć :) wydaje się być life on hit + life per second też się przyda, ale już nie life steal. jeśli life per hit, to bonus do szybkości ataku jest cenny. dps wysoki, ale nie kosztem redukcji bo i tak z life steal nie należy korzystać. jeśli life on hit, to atakiem będzie spirit generator (albo dwa np. przełamująca fala (wstrząs) i zabójczy zasięg (bystre oko) - opcja defensywna). jednym z generatorów powinien być zabójczy zasięg, bo to atak dystansowy. opcje wyboru tak w przypadku generatorów jak i innych skilli sprowadzają się do balansu przeżywalność (redukcje) - dps, szybkość (life on hit). niektórzy twierdzą, że grają z użyciem pasywa kombinacja ciosów. sam zamierzam tą opcję wypróbować za chwilę - już tylko sam diabełek na hell mi pozostał. kluczem pozostają itemki ....

   Usuń