środa, 21 września 2011

Dwie bronie czy broń dwuręczna?

Zadam pytanie inaczej: wolisz uderzać często i szybko czy wolno i mocno? Jeśli to pierwsze - wybierz dwie bronie, jeśli mocno to właśnie dla Ciebie stworzono broń dwuręczną!


Styl z użyciem dwóch broni (dual-wield, DW):
Mnich będzie bił szybko, a to oznacza, że umiejętności dające Spirit, będą generowały go znacznie częściej, niż przy użyciu wolnej broni dwuręcznej. Biała bańka z energią duchową, po prawej stronie menu, będzie co rusz napełniać się i opróżniać.Minusem jest to, że zadawane obrażenia będą stosunkowo mniejsze. Ważne będzie w tej sytuacji utrzymywanie właściwej rotacji, wzmocnień zadawanych obrażeń lub oparcie ataków Mnicha o umiejętności zadające punktowe wartości obrażeń, tak jak w tym przykładzie.

Styl z użyciem broni dwuręcznej (two-handed, 2H):
Mnich będzie bił mocniej, ale znacznie wolniej, niż przy użyciu dwóch broni. To także oznacza ograniczenie odzysku Spiritu poprzez wspomniane niebieskie umiejętności. W tej sytuacji warto będzie zadbać o regenerację Spiritu w oparciu o umiejętności pasywne:
 • Guardian's Path (podczas używania broni dwuręcznej zwiększa się regeneracja Spiritu)
 • Chant of Resonance (podczas działania Mantry Mnich otrzymuje dodatkowy Spirit)
 • Exalted Soul (wzrasta maksymalny poziom Spiritu)
 • złote kamienie runiczne, które najczęściej zwiększają odzysk Spiritu
Dużym plusem tego stylu walki będzie natomiast możliwość pełniejszego wykorzystania ataków zadających obrażenia oparte o % obrażeń broni, tj: Lashing Tail Kick czy Seven Sided Strike.

Wybór nie będzie więc łatwy.

3 komentarze:

 1. Choć mnich z 2h bronią wygląda bardziej rasowo, to jednak szybkość jaką dają nam dwie bronie, bardziej pasuje do stylu walki mnicha tj. zwrotność, szybkość, dynamiczność.
  Ciężko jest oceniać 'na sucho' okaże się po premierze ;-)

  CZEKAMYYYY! YEE!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym walil z kija

  OdpowiedzUsuń
 3. To se wal Kijkiem !!
  - Mnich to walka na pięści i kopniaki Fisty i tylko Fisty
  Będzie rasowy.

  OdpowiedzUsuń