wtorek, 20 września 2011

Paladyn razy trzy

W Diablo 2 za pomocą jednego kliknięcia i natychmiastowego otwarcia magicznego portalu cała drużyna mogła uniknąć śmierci. Można było łatwo uciec z podziemi pełnych potworów do bezpiecznego miasta. Wg Blizzarda zbyt łatwo.


W Diablo 3 miało być trudniej - wymyślono Kamień Przywołania (Stone of Recall). Otwarcie portalu do miasta trwa aż 10 sekund a skorzystać z niego może tylko gracz otwierający ów portal. Różnica pomiędzy D2 i D3 jest więc zasadnicza.

Co wspólnego ma Mnich z dzisiejszym tytułem? Kto grał Paladynem w World of Warcraft, przed wyjściem dodatku Cataclysm ten może się już domyśla. :)

Do napisania dzisiejszego tekstu zainspirowała mnie dyskusja na oficjalnym forum D3PL: Monk - The Way of Retri Paladin (nie ma to jak "polski" tytuł na polskim forum :) i postawione przez jednego z forumowiczów pytanie:

Ciekawe tylko, czy będzie można użyć heartstone'a

Odpowiadam - otóż będzie można!
Nasz bohater - Mnich - ma teoretycznie trzy możliwości na bezpieczne użycie Kamienia Przywołania, pomimo 10 sekundowej animacji czaru. Jak?
  1. Consecration przedłuża działanie Inner Sanctuary do 15 sekund;
  2. Self Reflection przedłuża działanie Blinding Flash do 12 sekund;
  3. Earth Ally powoduje, że Mystic Ally przyciąga uwagę pojedynczego wroga przez 25 sekund.

Zobacz, jakie kamienie runiczne będą potrzebne do użycia tych umiejętności.

Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje ograniczenia. Pierwsze działa tylko, gdy atakują Mnicha wrogowie walczący wręcz. Drugi czar ma ograniczone do 20 jardów pole działania, a trzecią umiejętność Mnich może użyć tylko na pojedynczym celu.

Mamy więc Paladyna! Ba, Paladyna x3 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz