poniedziałek, 3 października 2011

Religie a Diablo

Dzisiejszy wpis nie dotyczy bezpośrednio Mnicha, ale tematu religii. No właśnie... czy D3 "to tylko gra", czy też należy krytycznie patrzeć na treści prezentowane przez twórców?

Na anglojęzycznym forum pojawił się ciekawy wpis gracza Overlord, który dopatrzył się w grze koranu - św. księgi islamu. Zdjęcie obok (a tu źródło).


Czytelników bardziej zainteresowanych tematem symboli religijnych w Diablo 3 odsyłam do artykułu, który ukazał się niecały rok temu i był kontynuowany we wrześniu na portalu diablo.incgamers.com. 

Ten sam wątek opisał Bartłomiej Sieja w recenzji bety D3:
W Diablo III pojawią się też pentagramy, których według zapewnień twórców ostatecznie miało nie być. Rozbijało się o satanizm i inne złe religie, o które Blizzard nie chciał być posądzany, ale ostatecznie testerzy odnaleźli nieco rogatych gwiazd. Przeoczenie ze strony twórców, czy może tak mocno zakorzeniony w grze symbol, że wyrzucenie go stanowiłoby dla Diablo ujmę?
Charles Baudelaire (francuski poeta) kiedyś mądrze powiedział, że największą sztuczką diabła jest robienie wrażenia, że go nigdy nie było.

Przekładając zatem dyskusje "o konieczności lub braku usuwania symboli religijnych z gier" na język graczy można stwierdzić, że my - gracze - niezależnie od tego i tak wiemy o istnieniu Diablo, i przymierzamy się, aby trzeci raz skopać mu tyłek!
Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz