poniedziałek, 26 grudnia 2011

Łowca skarbów, część 1.

Dziś przed Wami ściana tekstu.Przy okazji opisywania wrażeń z gry Mnichem wpadłem na pomysł pokazania przygód łowcy skarbów. Kto gra i pamięta Diablo 2 na pewno spotkał się z pojęciem Magic Find (w skrócie MF). Jest to współczynnik poprawiający ilość oraz jakość przedmiotów, które bohater może znaleźć np. w skrzynkach lub po zabiciu potworów.Diablo 2 ma pewną właściwość - każdy z członków drużyny znajdujący się niedaleko zabijanego potwora może podnieść znaleziony przedmiot. W publicznej grze rzadko kiedy udaje się ta sztuka - słabszy refleks, większa odległość od truchła potwora lub gorsze połączenie z serwerem gry to powody, aby wymarzone cacko stało się łupem kogoś innego. Niestety.


W becie D3 wprowadzono dwa rozwiązania, które miały być sposobem na wspomniane problemy:

  1. Każda z postaci w grze ma niezależną szansę na znalezienie przedmiotu i do momentu podniesienia go z ziemi widzi tylko swoją zdobycz. 
  2. Każdy gracz, niezależnie od tego, czy jest blisko czy daleko od ubijanego potwora, zawsze ma szansę na nagrodę. Im wyższy współczynnik MF, tym szansa na znalezienie bardziej wartościowego przedmiotu rośnie. 

To ciekawe zmiany, niestety ta druga wciąż powoduje komplikacje.  


Łowca skarbów, czyli gracz z wysokim współczynnikiem MF, zamiast wspierać w walce drużynę i razem z nią przemierzać podziemia katedry, zazwyczaj odrywa się od grupy i przeszukuje inne, mniej skomplikowane podziemia. Liczy na łatwiejszy łup wiedząc, że i tak w momencie rozpoczęcia końcowej walki z Skeleton Kingiem dostanie teleport. Łowca skarbów wie, że w dowolnym momencie może przebiec już "oczyszczoną" z potworów ścieżką i podnieść wartościowe przedmioty. Diabelnie proste!


Blizzard zauważył już ten problem. Być możę częściowym rozwiązaniem będzie piekielnie trudny poziom Inferno. ;)

W następnej części postaram się pokazać drugą stronę medalu i opiszę, jak wygląda w becie typowy rajd w poszukiwaniu magicznych przedmiotów oraz jakie umiejętności warto wybrać dla Mnicha - łowcy skarbów.

Tymczasem zachęcam do:
  • obejrzenia sposobu na szybkie poszukiwania amuletów 
  • sprawdzenie, ile Magic Find z przedmiotów towarzysza faktycznie zwiększa szansę na znalezienie bardziej wartościowych przedmiotów
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz