sobota, 4 lutego 2012

Chant of Resonance do poprawy!

Dziś chciałbym zainteresować Was umiejętnością pasywną Chant of Resonance. Po polsku Sinned ładnie przetłumaczył to na Doniosły Psalm. Umiejętność zwiększa długość trwania aktywnej Mantry a podczas jej działania Mnich, dodatkowo regeneruje Spirit

Od grudniowego patcha nr 8, każda z czterech Mantr działa przez 3 minuty. Chant of Resonance zwiększa czas ich działania do 10 minut.

Regeneracja 1 punktu Spiritu co sekundę to dobry bonus, jednak druga funkcjonalność - przedłużenie czasu działania Mantr o 7 minut, wg mnie nie ma sensu. Dlaczego?


Jej przydatność osłabła po zmianie działania Mantr. Święty wojownik od jakiegoś czasu może bowiem wzmocnić działanie używanej Mantry na 3 sekundy. Kosztuje to 25 punktów Spiritu, jednak siła tego bonusu jest na tyle duża, że warto używać go jak najczęściej. W praktyce oznacza to, że Mnich odnawia czas działania Mantry co kilka lub kilkanaście sekund.

Może zamiast niepraktycznego bonusu przedłużania czasu działania Mantr ciekawsze byłoby obniżenie kosztu użycia, zwiększenie zasięgu lub wydłużenie czasu trwania trzysekundowego bonusu?

Wrzuciłem ten komentarz na oficjalne forum bety. Mam nadzieję, że uwaga o pieśniach Mnicha otrzyma odpowiednie wzmocnienie dzięki głosom polskich CMów i trafi do uszu Wyatta Chenga. ;)

1 komentarz: