niedziela, 12 lutego 2012

Łowca skarbów część 2

Przy okazji opisywania wrażeń z gry Mnichem wpadłem na pomysł pokazania przygód łowcy skarbów. W pierwszej części wspomniałem między innymi, że łowca skarbów (gracz z wysokim współczynnikiem Magic Find), zamiast wspierać w walce drużynę i razem z nią przemierzać podziemia katedry, zazwyczaj odrywa się od grupy i przeszukuje inne, mniej skomplikowane lokacje.

Plan polega na tym, aby w jednej z trzech lokacji Defiled Crypt (znajdują się pod Cementary of the Forsaken) ukończyć jeden z dwóch losowych questów, zanim reszta drużyny dotrze na 3-ci poziom podziemi w katedrze i uwolni templariusza Kormaka Jondara. Dalej można już podróżować z drużyną.

Zobaczcie, jak wygląda taki rajd.Powyższy sposób gry odnosi się i wykorzystuje dwa wyjątki w sposobach zdobywania magicznych przedmiotów. Niezależnie, czy się stoi w mieście, czy gdziekolwiek indziej:
  • przy ukończeniu questu przez innego gracza, nagrodę otrzyma także nasz bohater - trzeba jednak po nią się przejść :)
  • gracz otrzyma zaproszenie do walki z finałowym bossem (w przypadku bety to Skeleton King). A to też szansa na nagrodę.

To dobry sposób nawet dla graczy, którzy nie mają wysokiego współczynnika Magic Find. Dlaczego? Ponieważ kończąc questy - w katakumbach cmentarnych i uwolnienie templariusza, bohater ma sporą szansę na magiczny przedmiot. Ba, nawet kilka.

Nie jest zatem to idealna metoda. Mimo pewnej nagrody z questu na cmentarzu, drużyna w drodze do sali Skeleton Kinga może trafić na większą ilość czempionów lub bossów.  Z mojego doświadczenia wynika, że taka sytuacja ma miejsce dość rzadko.

Zabawa solo w 4 osobowej grze, na poziomie trudności Inferno, może już nie być tak łatwa, ale także na to spróbuję znaleźć sposób. ;)

W następnym odcinku o Mnichu - łowcy skarbów opiszę umiejętności, których używam w becie Diablo 3 oraz planuję używać po premierze.

Tymczasem zachęcam do:

  • obejrzenia sposobu na szybkie poszukiwania amuletów 
  • sprawdzenia, ile Magic Find z przedmiotów towarzysza faktycznie zwiększa szansę na znalezienie bardziej wartościowych przedmiotów
  •  przeczytania, gdzie można znaleźć rzadkie przedmioty

2 komentarze: