niedziela, 29 kwietnia 2012

(Wideo) W stylu partyzanta, czyli Dashing Strike

Każdy fan Mnicha, zapewne widział lub słyszał o Dashing Strike. Umiejętność ta pozwala Mnichowi na dobiegnięcie we wskazane miejsce lub do celu i uderzenie go. Ale to nie wszystko...


W jednej z poprawek bety D3 Dashing Strike dostał nową właściwość (pisałem o tym tu, ale przypomnieć nie zaszkodzi :) Otóż, po dobiegnięciu do wroga, przy użyciu tej umiejętności, Mnich uziemia go na chwilę.


Wiele razy zastanawiałem się, po co twórcy gry stworzyli Dashing Strike, które na pierwszy rzut oka jest w wielu sytuacjach możliwe do zastąpienia przez inne umiejętności? Na przykład - podczas beta-testów, można było wypróbować Thundercalp, które przed atakiem teleportuje Mnicha do wroga."Zniknąć z oczu"

Szybki bieg czy teleport - co za różnica - pomyślałem. Sądziłem, że już nigdy nie spojrzę przechylnym okiem na Dashing Strike dopóki nie odkryłem, że po doskoku do wroga za pomocą tej umiejętności, Mnich ustawia się za plecami wroga!

Kolejny raz przekonałem się, że diabeł tkwi w szczegółach. :) Dashing Strike to fantastyczny atak do PvP i PvE. W walce przeciw innym graczom Mnich może w ważnym momencie zejść z linii strzału przeciwnika stojącego twarzą w twarz. W przypadku walki z potworami, Mnich używając Dashing Strike także może uniknąć nadchodzącego uderzenia - zwłaszcza jeśli potwór atakuje rzadko.To wymaga ćwiczeń, wprawy i dobrego połączenia z serwerem gry, ale jest bardzo użyteczne, bo wróg trafia Mnicha dużo rzadziej niż przy ataku twarzą w twarz.


Bez celu - krótki bieg

Jeśli Mnich nie celuje w obiekt, który może zaatakować (potwór, beczka), wówczas przebiegnie za pomocą Dashing Strike około 12-14 metrów. Więcej o mierzeniu odległości przeczytacie w artykule na ten temat.
Z celem - dłuższy bieg

Jeśli Mnich ma zaznaczony cel, dystans możliwy do przebiegnięcia jest teoretycznie nieograniczony, chociaż ścieżka dostępu do wroga powinna być raczej prosta, bez przeszkód, a cel powinien być widoczny na ekranie.


Twórcy gry poprawiali w kolejnych wersjach bety sposób działania Dashing Strike, jednak nadal mogą zdarzyć się niespodziewane zatrzymania Mnicha podczas tego ataku.

Przez zamknięte drzwi

Za pomocą Dashing Strike Mnich może również przebiegać przez zamknięte wrota i drzwi. Błąd w grze lub specyfika umiejętności? Nie wiem. Tak czy siak - przydatne.
Jesienna ciekawostka

Do omówienia pozostał ostatni szczegół. Pisałem już o nim, ale wspomnę o nim raz jeszcze, bo warto. Przyjrzyjcie się obrazkowi poniżej. Niezależnie od tego, czy będą to podziemia katedry, bezludne pustynie, czy ośnieżone szczyty gór, za biegnącym Mnichem, który wykonał właśnie Dashing Strike zobaczycie opadające, żółte liście!

Albo ktoś właśnie "dostał z liścia",
albo to wspomniana "jesień średniowiecza" :)
Najwidoczniej Blizzard uznał, że gdziekolwiek pojawi się Mnich, robi wrogom z d..py jesień średniowiecza.

Anglojęzycznym Czytelnikom należy się wyjaśnienie, że ostatnie zdanie dotyczy polskiego tłumaczenia z filmu Pulp Fiction - I'm about to go medieval on his ass. ;)

4 komentarze:

 1. Ja już wiem, że nigdy nie będę używał Thunderclap. Strasznie irytuje się jak walczę tą umiejętnością. Nawet będąc blisko wroga, teleportuje się do niego. Zabije go, niedaleko stoi kolejny, znowu się teleportuje.
  W tym momencie na ekranie wszystko mi skacze, ciągle pojawiam się w innymi miejscu, gra przestaje być płynna, tylko z klatki na klatkę widzę co innego. Ciężko się połapać.
  Wiem, że z Dashing Strike będę bardzo dużo korzystał. Podoba mi się również, że Dashing Strike działa na beczkach. Daleko stoi beczka, klik i nie muszę łazić.
  A jak jest wiele przeciwników na całym ekranie, to po prostu przyjemnie się lata od grupki do grupki, Deadly Reach z Piercing Trident i jehana :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szybki rozwój postaci w trybie SC Thunderclap jest fajny, ale raczej nie dla HC. Jedno kliknięcie w niewłaściwy cel i można wpaść w tarapaty.

   Usuń
  2. Dashing Strike wg mnie to doskonały sposób na ogarnięcie większej grupy przeciwników... Wyobraźcie sobie taki motyw... jest duża grupa przeciwników a my "przeskakujemy" na parę celów waląc z Exploding Palm i czekamy aż kilka eksplozji rozwali resztę przeciwników... jednym słowem masakra...

   Dashing Strike o tyle jest fajny, że nawet nie trzeba dawać mu runy z efektem spowalniania itp. wystarczy runa do zmniejszenia kosztu Spirit (Quicksilver - tylko 10spirit) aby móc bardzo często używać tej umiejętności i zaskakiwać przeciwników w różnej konfiguracji :)

   Usuń
 2. Dziękuje autorowi bloga oraz innym osobom za podzielenie się wartościowymi informacjami o tym jak zastosować tę umiejętność.

  OdpowiedzUsuń