piątek, 4 listopada 2011

Zmiany w łatce nr 5

Blizzard wprowadził dziś rano łatkę nr 5 a razem z nią kilka ważnych zmian dla Mnicha:

 • Aktywne umiejętności
  • Mantra
   • Wszystkie Mantry mają 15-sekundowy cooldown, a przez pierwsze 3 sekundy po ich aktywowaniu dają dodatkowy efekt
 • Inne:
 • Pasywne umiejętności Komentarz

 • Co tu dużo mówić - nowy patch to spore wzmocnienie dla Mantr, szczególnie dla Boon of Protection, czyli Mantra of Healing z Błękitnym Kamieniem Runicznym, która przy aktywacji tworzy na 10 s. tarczę absorbującą obrażenia o wartości 25% maksymalnych punktów życia.

  Dużego kopa w PvP może też zyskać Penitent Flame, czyli Breath of Heaven z Alabastrowym Kamieniem Runicznym. Pod warunkiem, że czas działania straszenia nie zmniejszy się proporcjonalnie, tak jak moc leczenia.

  Lekkie wzmocnienie kilku umiejętności ofensywnych i mocne zmniejszenie koszt Spiritu kilku umiejętności defensywnych zwiększy przeżywalność we wstępnej fazie gry (pisałem o zapowiedzi tej zmiany tu) oraz pozwoli Mnichowi na bardziej elastyczne zarządzanie bańką ze Spiritem.

  Zmniejszenie leczenia z Transcendence nie jest osłabieniem tej umiejętności, a raczej  konsekwencją tego, że Mnich częściej będzie używał umiejętności zużywających Spirit - czyli słabsze, ale częstsze leczenie.

  Kiedy zobaczymy Combination Strike?
  To zapowiadana na BlizzConie nowa umiejętność pasywna.
  W opisie zmian nie wymieniono dodatkowej umiejętności pasywnej Combination Strike i efektu odrzucenia, który miał zostać dodany do Fists of Thunder a o którym wspominali twórcy gry podczas BlizzConu.

  Z innych zmian dotyczących wszystkich postaci warto odnotować pojawienie się Altar of Nephalem (Ołtarz Nefalemów, czyli dzieci - jak pisze imć Zavisza - archanioła Inariusa oraz demonicy Lilith. To nawiązanie do biblijnych Nefilimów, będących owocem związku anioła i ziemskiej kobiety). Ołtarz ten służy do zmiany używanych umiejętności.

  Jak podaje Diablo3.net.pl przemierzając przez kolejne etapy gry,
  natrafić można na podobne ołtarze w podziemiach katedry,
  przez co nie trzeba zbyt często wracać do miasta.


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz