niedziela, 13 listopada 2011

Uwaga na kalkulator

Uwaga diablomaniacy. Dziś ogłaszam konkurs na spostrzegawczość! Czym różni się rozpiska umiejętności z amerykańskiego (US/EN) i angielskiego (EU/EN) kalkulatora umiejętności?


Kalkulator umiejętności europejski - angielski (US/EN)

Kalkulator umiejętności amerykański - angielski (EU/EN)

Odpowiedź: niczym ważnym. :) No może poza dwoma szczegółami, dzięki którym rozpoznaje się region i wersję językową. To co jest interesujące to fakt, że przy dodawaniu kolejnych umiejętności zmienia się także zaznaczony na czerwono fragment adresu strony (zdjęcie poniżej).

Co zmienia się w kalkulatorze? Po lewej region (US) i wersja językowa (EN),
a dalej kod opisujący spis umiejętności

A jak wygląda ten sam spis umiejętności na polskiej stronie, po przeklejeniu wspomnianej końcówki kodu? Porównajcie sami.

Rising Tide = Mangle?

W angielskim kalkulatorze Crippling Wave regeneruje Spirit (kolor złoty),
po przeklejeniu do polskiego zwiększa obrażenia (kolor czerwony).

Okazuje się, że w polskim kalkulatorze zmieniają się kolory i kolejność Kamieni Runicznych. Pierwszy - alabastrowy - nie zmienia swojego położenia, natomiast każdy następny w polskiej wersji różni się od wersji amerykańskiej i angielskiej. Swoją drogą to zupełnie inny rezultat układu kolorów mają też wersje francuska, niemiecka i rosyjska. :)

Dlaczego o tym piszę? Jeśli polski gracz będzie chciał skopiować interesującą rozpiskę od angielskiego gracza do polskiego kalkulatora, to zobaczy zupełnie inne właściwości wybranych umiejętności.


Być może nie udało się inaczej zaprogramować tak wielu wersji językowych kalkulatora, ale warto mieć na uwadze zmiany kolorów Kamieni Runicznych. Zwłaszcza, gdy zainteresuje nas styl gry Mnicha z Tajwanu ;)

1 komentarz: