wtorek, 6 marca 2012

Hand of Ytar - Chuck Norris w akcji

Gdy pierwszy raz oglądałem animacje Lashing Tail Kick z runami, tytułowa umiejętność - Hand of Ytar - nie zrobiła na mnie największego wrażenia. Jeśli ktoś nie widział filmu na YouTube to przypomnę, że Hand of Ytar wygląda, jak kolumna zimna, uderzająca z góry w cel i spowalniająca jego ruch.

Niby nic nadzwyczajnego, ale zwróćcie uwagę, że ta umiejętność to klasyczny kopniak z półobrotu. Wzmocniona runami umiejętność Hand of Ytar, jak sama nazwa wskazuje, kończy się animacją wielkiego śladu buta. Nie...
Sandała? Nie...
Gołej stopy? Też nie...


Oczywiście, po kopnięciu widać ślad dłoni! Do tej pory tak kopać potrafił tylko Chuck Norris. :)

Kopniak nogą a widać ślad dłoni
to na pewno styl Chucka Norrisa :)

PvP

Żarty się kończą, gdy Mnich wchodzi na arenę PvP. Dobrze zapamiętajcie Hand of Ytar, bo ma spory potencjał.

 • Kosztuje ponad 3x mniej Spirit niż Wave of Light i ponad 2x mniej niż Cyclone Strike
 • Nie ma czasu odnowienia (cooldown), jak Seven-Sided Strike 
 • Spowalnia cel, więc można łatwo gonić lub uciekać przed wrogiem.
 • Potrafi mocno uderzyć na dużą odległość.
Wg mnie, Hand of Ytar - z pomocą tysiąca i jednego boga Iwogrodu - to kandydat na najlepszą umiejętność ofensywną PvP dla Mnicha.
5 komentarzy:

 1. Po zmianach (najnowszy patch) nie jest nic powiedziane o obrażeniach procentowych tej umiejętności poza 80% spowolnieniem przeciwnika na 2 sek. Osobiście nie chciałbym, żeby ta umiejętność była głównym i najskuteczniejszym atakiem na przeciwnika w PVP. Wolę dopaść celu i tłuc go pięściami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele umiejętności w opisach run nie ma powtórzenia informacji o obrażeniach. Zerknij np. na Piercing Trident.

   A wracając do Hand of Ytar, to może być b. dobra umiejętność dla Mnicha typu healer/buffer drużyny. Raczej do uciekania lub kumulowania obrażeń cąłej drużyny na 1 celu w PvP.

   Usuń
 2. Po obejrzeniu filmu z inferno zauważyłem , że nie warto angażować się w walkę w zwarciu mając ofensywny build bo zginiemy szybko :D Lashing Tail Kick z tą runą to dobry crowd control'er i damage dealer zarazem , w połączeniu z Mantra of conviction (Dishearten) i np, crippling wave (Tsunami) spowalnia znacząco moby :) Do tego Deadly reach i kitujemy aż do śmierci :)
  http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/monk#bZjcVU!eUZ!cabcYa

  ncd

  OdpowiedzUsuń
 3. ale przeciez w slocie tail kicka jest juz dashing strike, i nim sie bedzie gralo w pvp...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zależy od stylu gry, Dashing Strike nie pozwala na ucieczkę, a gonić wroga - teoretycznie - będzie można także za pomocą teleportu Thunderclap (FoT);

   Usuń