czwartek, 8 marca 2012

Drużyna łowców skarbów

Na poziomie trudności Inferno gra solo może być tak trudna, że przeciętny gracz będzie szukał wsparcia drużyny. Od tygodnia wiadomo, że bonusy +MF i +GF będą równe dla każdej postaci w grupie i zależne od sumy bonusów wszystkich graczy.Wygląda na to, że Barbarzyńca i Łowca Demonów to klasy, które dodatkowo będą wspierać drużynę łowców skarbów.

Więcej skarbów

Grim Harvest i Birthright to wzmacniane runami umiejętności Barba, zwiększające szansę na znalezienie dodatkowych przedmiotów.

Te umiejętności, duża liczba punktów życia oraz możliwość ściągania na siebie uwagi (taunt) czynią z Barbarzyńcy prawdziwego tanka i jeden z filarów każdej drużyny.

Więcej złota

Po usunięciu z wersji beta zwojów kompanów - zwierzaków, które zbierały za bohatera złoto, na znaczeniu zyskała runiczna umiejętność Łowcy Demonów - Ferret Companion - zwiększająca m.in. ilość znajdowanego złota. Czy to wystarczy na poziomie trudności Inferno, aby łowca utrzymał pewne miejsce w każdym składzie?

Kto jeszcze?

Jaki pożytek z Mnicha ma drużyna łowców skarbów? W kontroli nad przeciwnikami zdecydowanie ustępuje Szamanowi, a Czarownik to prawdziwy niszczyciel.

O miejsce w składzie może nie być łatwo, ale mimo to wciąż jest wiele zalet Mnicha :
  • Leczenie otrzymywanych obrażeń - aktywne i pasywne
  • Redukcja otrzymywanych obrażeń - bonusy do pancerza i odporności
  • Unikanie otrzymywanych obrażeń - bonusy do uników i absorpcje
  • Wzmacnianie zadawanych obrażeń
O wszystkich tych rzeczach pisałem już jesienią 2011, ale sporo się zmieniło i chyba odświeżę temat.

Póki co nie znam jeszcze optymalnego stylu gry Mnichem wspierającym łowców skarbów. Za mało wiadomo o przedmiotach i trudności gry na poziomie Inferno. Na solidną analizę trzeba poczekać.

1 komentarz:

  1. Generalnie chyba jednak najcenniejsze będą mantry. Toż to solidny buff dla wszystkich.

    OdpowiedzUsuń