niedziela, 18 marca 2012

Uderzenie krytyczne


Uderzenie krytyczne (Critical Hit) daje 50% więcej obrażeń. Co z tego ma Mnich? Spirit, ogłuszenie, szybszy atak i ruch oraz dodatkowy unik.


AoE

Nie tak dawno opisałem zalety uderzeń krytycznych podczas ataków obszarowych (AoE).

Nawet z małą wartością procentową tej statystyki, to dla Mnicha dość solidny bonus. Każda z wyżej wymienionych umiejętności w drugim lub trzecim ciosie combo zadaje obrażenia obszarowe.

W ten sposób Mnich zwiększa swoją szansę na dodatkowe generowanie Spiritu o tyle razy, ilu uderzył przeciwników. Mechanizm ten jest banalnie prosty, ale jakże skuteczny w atakach AoE.
Ale to nie wszystko.

PvP

Uderzenie krytyczne z pewnością będzie ważnym modyfikatorem w PvP.


To dość solidne bonusy w walce na arenach (choć na ten element gry przyjdzie nam poczekać). Kontrola przeciwników, czy unikanie obrażeń to ważne elementy PvP.

PvE

Zastanawia mnie jednak użyteczność tego modyfikatora w PvE. Wg zapowiedzi (z sierpnia 2011), na poziomie trudności Inferno potwory mają mieć poziom doświadczenia wyższy niż 60, czyli maksymalny poziom bohatera.


Jeśli Blizzard zastosował podobny mechanizm, jak w World of Warcraft, to szansa na uderzenie krytyczne  może maleć, jeśli gracz zaatakuje potwora z wyższym poziomem doświadczenia.

Szansa lub obrażenia?

Już teraz wiadomo, że gracze będą mogli rozwijać swoją postać na wiele sposobów. W pewnym momencie warto będzie zastanowić się, co jest bardziej opłacalne dla bohatera. Większa szansa na uderzenie krytyczne czy większe obrażenia krytyczne.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dla Mnicha bonus Sixth Sense faworyzuje modyfikator szansy. Poza tym ważny też będzie styl gry, a co za tym idzie, wybór broni.


Ciekawe, czy twórcy gry wprowadzą do pełnej wersji Power Potion (w wolnym tłumaczeniu Napój Mocy)?


Power Potion - zwiększał na 30 sekund szanse na uderzenie krytyczne aż do 100%

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz